Hale do gry

w padel

Padel jest to dziedzina sportu wchodząca się z krajów Ameryki Łacińskiej, w Europie szeroko rozgrywany na kortach w Hiszpanii. Obecnie obserwowana jest jego intensywna ekspancja w Europie Zachodniej.  Jest to połączenie gry w squasha i tenisa. Gra w padel daję satysfakcję od pierwszych godzin spędzonych na korcie. Ponadto jest to sport dla wszystkich – zawodowych graczy, rodzin z dziećmi, osób starszych – oferujący poza samą grą również miłe spędzenie dnia w towarzystwie przyjaciół.

Kort do padla mieści się w obrysie 10m x 20m, zajmuje powierzchnię 3x mniejszą względem standardowego kortu tenisowego. Ich zaletą jest, że mogą być one dobudowane jako uzupełnienie oferty istniejących ośrodków tenisowych.

 

W przeciwieństwie do śródziemnomorskiej Hiszpanii, w krajach Europy Zachodniej i Środkowej niedogodnością jest ograniczenie okresu użytkowania kortów do słonecznych i bezdeszczowych dni. Z uwagi na to, że w padla najprzyjemniej gra się na świeżym powietrzu, opracowaliśmy koncepcję lekkiej hali oraz przekrycia specjalnie pod ten cel, które może obejmować jeden pełny kort lub kilka kortów.

Składa się z:

  • fundamentów stopowych
  • lekkiej konstrukcji stalowej w formie łuków lub trójkąta
  • membrany lub płyt poliwęglanowych tworzących zadaszenie właściwe
  • kortu do gry wraz z oświetleniem

Opcjonalnie możemy wykonać również odprowadzenie wody z przekrycia do poziomu gruntu.

Bazując na doświadczeniu w realizacji różnych obiektów sportowych, całość prac budowlanych wykonujemy w własnym zakresie (generalny wykonawca). We współpracy z klientem działamy od etapu indywidualnej koncepcji projektowej, poprzez prace przygotowawcze, aż po końcową realizację.

Utrzymanie dobrego  kontaktu z dotychczasowymi klientami i użytkownikami pozwala nam na zastosowanie ich uwag, sugestii, pomysłów w nowych projektach.

Wizualizacje zadaszonych kortów padel – to nasz pomysł na  rozwój dyscypliny sportu oraz dopracowanie wyposażenia kortu do perfekcji.