Hale łukowe sportowe – funkcjonalizm ponad wszystko!

Hale łukowe sportowe – funkcjonalizm ponad wszystko!

Hale łukowe sportowe mają wiele zalet. Są to niezwykle funkcjonalne konstrukcje, które mają szeroki zakres zastosowania. I nie dość, że tego typu obiekty stawiane są bardzo szybko, to odznaczają się bardzo dużą konfiguralnością.

Jednym z największych plusów, jakie mają nowoczesne hale łukowe, jest pełne wykorzystanie dostępnej w nich przestrzeni. Konstrukcje tego typu są bowiem niezwykle proste i pozwalają zbudować obiekt, w którym nie ma potrzeby stosowania dodatkowych elementów wsporczych, takich jak słupy nośne itp. Dzięki temu mamy do wykorzystania pełną przestrzeń hali, bez żadnych ograniczeń. Z tego powodu hale łukowe sportowe często znajdują zastosowanie jako:

  • zamknięte hale sportowe
  • zadaszone boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki czy hale do padla
  • zamknięte korty tenisowe

Kalenica o stałej wysokości pozwala bowiem na rozgrywanie meczów, a dostępna w standardzie rozpiętość hal łukowych wynosi 18, 20, a nawet 24 metry szerokości, co umożliwia całkowite przykrycie boiska.

Hale łukowe sportowe

Wyposażenie sportowych hal łukowych

Współczesne hale łukowe mogą być wznoszone w technologii prefabrykatów oraz na bazie projektów indywidualnych. Niezależnie od tego, jak będą one budowane, możemy liczyć na najnowocześniejsze rozwiązania, które nie tylko pozwalają na błyskawiczne postawienie hali, ale również na jej wygodne i funkcjonalne użytkowanie.

Dostępne są bowiem konstrukcje wyposażone w rolety boczne, które w okresie letnim mogą być rozsuwane, pozwalając tym samym na naturalny przewiew powietrza. Ponadto hale można wyposażyć w pełne zaplecze sanitarne, oświetlenie, a także nagrzewnice i promienniki gazowe. Dodatkowo można połączyć kilka hal w jeden obiekt, co szczególnie przydaje się przy wielkopowierzchniowych obiektach sportowych, na których znajduje się kilka różnych boisk.

Dodatkowe informacje odnośnie produkcji oraz oferty znajdą Państwo na naszej stronie Grimar.