Hale plandekowe – zalety i łatwość szerokiego zastosowania

Hale plandekowe – zalety i łatwość szerokiego zastosowania

Szybkie zadaszenie określonej powierzchni czy postawienie stabilnej konstrukcji na potrzeby gospodarcze albo przemysłowe nie byłoby możliwe, gdyby nie hale plandekowe. Jest to bowiem jedno z najlepszych rozwiązań konstrukcyjnych, które doceniane jest przez szerokie grono zarówno przedsiębiorców, jak i osób prywatnych.

Największymi zaletami hal plandekowych jest niezwykle krótki czas montażu, ich wytrzymałość, a także szerokie spektrum zastosowania. Sprawdzają się one zarówno w stricte biznesowym czy produkcyjnym użytku, jak i w formie kompleksów przeznaczonych do celebracji imprez okolicznościowych. Równie dobrze mogą stanowić krycie dla obiektów sportowych i rekreacyjnych. Tym samym spotykamy hale plandekowe w postaci:

  • hal imprezowych
  • hal sportowych
  • hal magazynowych
  • hal produkcyjnych
  • pawilonów handlowych

Idealnie sprawdzają się również jako całoroczne ujeżdżalnie w stadninach, a także krycie dla przydomowych basenów czy prywatnych kortów tenisowych.

hale plandekowe

Jak wznoszone są hale plandekowe?

Lekka aluminiowa lub stalowa konstrukcja hal plandekowych pozwala na ich budowę praktycznie w każdym miejscu, gdzie tylko zachodzi taka potrzeba. Mogą mieć one charakter przenośny lub być zamontowane na stałe. Z reguły mają dach dwuspadowy, a poszycie hali wykonane jest z tworzywa PCV. Dostępne są również materiały PCV, które przepuszczają światło słoneczne. W halach można montować szereg dodatkowego wyposażenia, takiego jak:

  • rolety boczne
  • oświetlenie
  • ogrzewanie

Profesjonalne hale plandekowe charakteryzują się solidną konstrukcją, która spełnia wszystkie normy budowlane – w tym normy wiatrowe i śniegowe. Dzięki temu są one w pełni bezpieczne i świetnie sprawdzają się zarówno jako obiekty postawione na stałe, jak i konstrukcje tymczasowe.

Więcej o halach plandekowych informacji można przeczytać na naszych stronach Grimar.