Hale pneumatyczne

Hale pneumatyczne, powszechnie nazywane balonami wykorzystywane są głównie jako zadaszenia boisk piłkarskich, kortów tenisowych i obiektów sportowych.

POSZYCIE HAL PNEUMATYCZNYCH

W ofercie posiadamy dwa systemy poszycia hal pneumatycznych:
– hale trójwarstwowe z linami stalowymi;
– hale dwuwarstwowe bezlinkowe;

Oba systemy posiadają te same parametry cieplne i użytkowe.
Uśredniony współczynnik izolacyjności cieplnej dla obu systemów to 2,5-2,7W/m2K.

Hale pneumatyczne | Grimar

Hala pneumatyczna pozbawiona jest ciężkiej i kosztownej konstrukcji nośnej, utrzymuje się w górze dzięki panującemu w jej wnętrzu nadciśnieniu. Zapewniamy kilkukrotnie niższy koszt budowy przy zbliżonej funkcjonalności w stosunku do typowych hal sportowych. Jesteśmy w stanie przekryć powierzchnię jednego kortu tenisowego (18 m x 36 m), a również pełnowymiarowe boisko piłkarskie (np. 75 m x 130 m). Hale pneumatyczne funkcjonują w Europie od kilkudziesięciu lat — co roku  powstają nowe obiekty.

HALA PNEUMATYCZNA — BUDŻETOWE ZADASZENIE OBIEKTU SPORTOWEGO

Hale pneumatyczne | GrimarHale pneumatyczne | Grimar

Budowa balonu jest najtańszym sposobem na sezonowe zadaszenie boiska piłkarskiego, czy kortu tenisowego.

Większość obiektów sportowych, kortów i boisk, użytkowane są jedynie w okresie lata, zarabiają jedynie przez kilka miesięcy w roku. Dzięki naszemu rozwiązaniu każda nawierzchnia sportowa, każdy obiekt może zarabiać cały rok, bez względu na pogodę.

Hale pneumatyczne użytkowane są w okresie jesień – zima, na okres lata hale są demontowane, a nawierzchnia sportowa użytkowana bez zadaszenia. Sezonowy montaż / demontaż hali zajmuje nam do 12 godzin, tak więc Twój obiekt sportowy będzie wyłączony z użytkowania jedynie przez 2 dni w ciągu roku.  Według obowiązującego Prawa Budowlanego hale pneumatyczne (powłoki ciśnieniowe) traktowane mogą być jako obiekty tymczasowe i wznoszone bez pozwolenia na budowę na okres 180 dni – wymagane jest jedynie zgłoszenie montażu.

ZASADA DZIAŁANIA HALI PNEUMATYCZNEJ

Lekkie poszycie oraz wydajny system nadmuchu pozwala na użytkowanie hali w każdych warunkach, hala jest odpoznana obciążenie od wiatru i śniegu. Wewnętrzne nadciśnienie powoduje naprężenie i usztywnienie powłoki PCV.  Warunki panujące wewnątrz hali pneumatycznej są identyczne jak w typowych, tradycyjnych halach sportowych.

Hale pneumatyczne - schemat | Grimar Nadmuch powietrza z wentylatorów powoduje wzrost wewnętrznego ciśnienia o 250 – 350Pa (2,5-3,5hPa) co odpowiada obciążeniu 25-35 kg/m². Wzrost ciśnienia jest nieszkodliwy i nieodczuwalny dla organizmu człowieka – na co dzień, ze względu na zmianę warunków atmosferycznych, doświadczamy kilkukrotnie wyższych wahań ciśnienia — dochodzących do kilkudziesięciu hektopaskali (hPa).

Dodatkowe informacje na temat hal plandekowych i ich rodzai znajdą Państwo na naszych stronach.

Budowa hal pneumatycznych — postaw na sprawdzonego wykonawcę

Budowa hal pneumatycznych wymaga współpracy ze sprawdzonym, doświadczonym wykonawcą. Firma Grimar działa na rynku krajowym i europejskim od kilkunastu lat, firma samodzielnie projektuje, produkuje i buduje hale pneumatyczne.

Hale pneumatyczne (hale balonowe, potocznie nazywane balonami tenisowymi) to najtańsze rozwiązanie na zadaszenie dużych boisk, kortów tenisowych..

Obiekty zaprojektowane i wybudowane przez Grimar zapewniają:

  • trwałość i odporność na ekstremalne warunki pogodowe;
  • estetykę;
  • niskie koszty budowy i eksploatacji