Lekka hala jako alternatywa dla typowych budowli do zadaszenia przestrzeni.

Lekka hala to alternatywa dla cięższych konstrukcji stalowych, która jest tańsza, łatwiejsza w montażu i którą łatwo można przenieść z jednego miejsca na drugie. Elementy konstrukcyjne tego typu obiektów wykonane są z aluminium, które jest o wiele lżejsze od stali. Natomiast co do pokrycia ścian, to ściany lekkich hal stanowią powłoki z tworzyw sztucznych, takich jak nowoczesne membrany PCV czy pokrycie materiałem namiotowym. Jednocześnie niezwykle lekkie, ale również wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych.

Ile trwa budowa lekkiej hali?

Czas budowy lekkiej hali trwa krótko i obejmuje wylanie fundamentów, jeśli są potrzebne, ponieważ lekkie hale mogą zostać zainstalowane również na podłożu naturalnym. Lekka hala może mieć bardzo zróżnicowane wymiary, tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakie będzie przeznaczenie konkretnej hali.

lekka hala

Lekka hala – zastosowanie

A zastosowanie tego typu obiektów jest bardzo szerokie. Za sprawą łatwego montażu i demontażu obiekty te świetnie sprawdzają się jako hale tymczasowe, ale również jako hale całoroczne. Mogą być wykorzystywane jako hale produkcyjne, hale sezonowe w stadninach koni, czyli tak zwane ujeżdżalnie, w których lekka hala materiałowa przykrywa na zimę padok. Zastosowanie znajdą także jako hale hodowlane, hale rekreacyjne, czy też jako hale sportowe albo zwykłe magazyny. Idealnie sprawdzają się jako pawilony handlowe czy kiermaszowe, a także hale namiotowe.

Co istotne przy użytkowaniu tymczasowym, niezależnie od rozmiarów hali lekkiej, nie ma potrzeby uzyskania pozwolenia na jej budowę. Jedynym warunkiem jest konieczność rozebrania hali przed upływem 180 dni od jej postawienia.

Więcej informacji o naszej ofercie znajdą Państwo na naszych stronach Grimar.