Hale do gry

w padel

GRA W PADLA — CO TO?

Padel jest to dziedzina sportu wchodząca się z krajów Ameryki Łacińskiej, w Europie szeroko rozgrywany na kortach w Hiszpanii. Obecnie obserwowana jest jego intensywna ekspansja w Europie Zachodniej.  Jest to połączenie gry w squasha i tenisa. Gra w padel daję satysfakcję od pierwszych godzin spędzonych na korcie. Ponadto jest to sport dla wszystkich – zawodowych graczy, rodzin z dziećmi, osób starszych — oferujący poza samą grą również miłe spędzenie dnia w towarzystwie przyjaciół.

KORT DO PADLA — WYMIARY, ZALETY

Kort do padla mieści się w obrysie 10m x 20m, zajmuje powierzchnię 3x mniejszą względem standardowego kortu tenisowego (obrys 18m x 36m). Ich zaletą jest, że mogą być one dobudowane jako uzupełnienie oferty istniejących ośrodków tenisowych.

Hale do gry w padla - Grimar

Z uwagi na to, że w padla najprzyjemniej gra się na świeżym powietrzu, opracowaliśmy koncepcję lekkiego zadaszenia łukowego z ścianami kurtynowymi, z instalacją oświetleniową i instalacją grzewczą na okres jesienno-zimowy. Koncepcja zadaszenia jednego lub kilku kortów padla  została opracowana w współpracy z Polską Federacją Padla (www.pfpadla.pl), dzięki temu obiekt spełnia wszystkie wymagania techniczne profesjonalnego kortu i pozwala na korzystanie z kortów przez 12 miesięcy w roku.

Hale do gry w padla - Grimar

HALA DO GRY W PADLA – JAK JEST ZBUDOWANA?

Elementy składowe obiektu:

  • fundamenty stopowe oraz płyta fundamentowa;
  • lekkiej konstrukcji stalowej w formie łuków (łuki o rozpiętości 24m);
  • dwuwarstwowe izolowane poszycie PCV;
  • kurtyny boczne (rozsuwane);
  • instalacja oświetleniowa LED;
  • instalacja grzewcza;
  • kortu do gry Padel4U  (szklane ściany + nawierzchnia sportowa);
  • zaplecze kortów;
  • zagospodarowanie / uzbrojenie  terenu wokół kortów

Bazując na doświadczeniu w realizacji różnych obiektów sportowych, całość prac budowlanych wykonujemy we własnym zakresie (jako generalny wykonawca). We współpracy z klientem działamy od etapu indywidualnej koncepcji projektowej, poprzez prace przygotowawcze, aż po końcową realizację.

Utrzymanie dobrego  kontaktu z dotychczasowymi klientami i użytkownikami pozwala nam na zastosowanie ich uwag, sugestii, pomysłów w nowych projektach.

Hale do gry w padla - Grimar

Hale do gry w padla - Grimar

Hale do gry w padla - Grimar