Krycie boiska – radość z gry przez cały rok

Radość z gry przez cały rok w halach

Największym problemem, z jakim nie mogą poradzić sobie otwarte obiekty sportowe, jest zła pogoda. Niestety nasz klimat praktycznie uniemożliwia korzystanie z boisk sportowych przez kilka miesięcy w roku. Rozwiązaniem są tutaj hale piłkarskie, które pozwalają na całoroczne wykorzystywanie obiektów sportowych i rekreacyjnych i krycie boiska.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj hala, która ze względu na gabaryty boiska, musi posiadać spore rozmiary. Technologii, w jakich można budować tego typu obiekty, jest kilka. Najpopularniejsze z nich to:

  • wielofunkcyjne hale łukowe
  • hale pneumatyczne
  • hale namiotowe

Poszczególne technologie charakteryzują się zróżnicowanym systemem konstrukcyjnym obiektu, a także kosztem jego budowy. Wszystkie jednak mogą zostać wyposażone w nowoczesne systemy ogrzewania i oświetlenia. A hale wielofunkcyjne w pełne zaplecze socjalne i sanitarne, co pozwala stworzyć halę piłkarską z prawdziwego zdarzenia.

krycie boiska

Krycie boiska – która technologia krycia jest najlepsza?

O tym, kiedy dana konstrukcja sprawdzi się najlepiej, decyduje przede wszystkim wielkość boiska, a także jego położenie i to, czy obiekt ma być kryty przez cały rok. Standardowe boisko do piłki nożnej powinno mieć 105 metrów długości i 68 metrów szerokości. Jednak norma ta obowiązuje od 2008 roku. Wcześniejsze boiska bywały mniejsze lub większe, ale musiały się mieścić pod względem szerokości w granicach 45-90 metrów i długości w granicach 90 – 120 metrów (nie mogły być jednak kwadratowe). Popularne Orliki mają jednak zaledwie 56 metrów długości i 26 metrów szerokości. Konstrukcja hali musi zatem być w stanie sprostać takim gabarytom.

Dlatego też standardowe zadaszenie boiska najlepiej sprawdza się wtedy, gdy jej konstrukcja jest zrobiona na bazie hali namiotowej lub hali pneumatycznej. Przy tych ostatnich nie trzeba nawet starać się o pozwolenie na budowę, ponieważ jest to konstrukcja stawiana na zgłoszenie i można ją łatwo zdemontować na okres letni, zamieniając tym samym boisko w obiekt otwarty.

Firma Grimar oferuje Państwu wysokiej jakości usługi przy budowaniu i doradztwie związanych z budowaniem hal.