Sztuczna trawa, czyli nawierzchnie sportowe nowej generacji

Użytkowanie boisk trawiastych od zawsze wiązało się z uciążliwą koniecznością ich systematycznej pielęgnacji. Wszystko się zmieniło, odkąd powstały nawierzchnie sportowe nowej generacji – sztuczna trawa. Koniec z koszeniem i coroczną renowacją boiska. Sztuczna trawa gwarantuje utrzymanie wysokich parametrów podłoża przez bardzo długi okres, nawet przy wzmożonym użytkowaniu trawnika.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych włókien polipropylenowych lub polietylenowych, z których zbudowana jest syntetyczna trawa. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak śnieg, deszcz, niskie lub wysokie temperatury.

Trawniki sportowe ze sztucznej trawy – wygodna eksploatacja i łatwa konserwacja

Stosowana jako nawierzchnie sportowe sztuczna trawa składa się z perforowanego podkładu, na którym umieszczone są włókna. Zapewnia to wysoką przepustowość i chroni nawierzchnię przed gromadzeniem się wody i tworzeniem się błota. Takie trawniki sportowe zbudowane są z:

  • przygotowanego wcześniej utwardzonego podłoża
  • nałożonego na nie elastycznego podkładu
  • podkład zbudowany jest z siatki i osadzonych w niej pęczków sztucznych włókien

Syntetyczne trawniki nie niszczą się zatem tak jak trawniki z trawy naturalnej. Nie ma tutaj konieczności koszenia i dosiewania trawy. W ten sposób eksploatacja i użytkowanie boiska staje się proste i nie generuje dodatkowych kosztów.

sztuczna trawa

Sztuczna trawa a rodzaj boiska

Dostępne są sztuczne trawy o zróżnicowanych parametrach, takich jak gęstość i wysokość włókien, a także ich twardość. W ten sposób można dopasować trawę praktycznie do wszystkich rodzajów boisk, zarówno tych treningowych, jak i rekreacyjnych, w tym do:

  • boisk do piłki nożnej
  • boisk do padla
  • trawiastych kortów tenisowych

Wszystko to powoduje, że syntetyczna trawa należy do najbardziej funkcjonalnych nawierzchni sportowych i najczęściej stosowanych nawierzchni w nowo powstałych obiektach o przeznaczeniu sportowym.

Więcej informacji o naszej ofercie znajdą Państwo na naszych stronach Grimar.